Originální Chios Masticha

Co je masticha

Masticha je pryskyřice řečníku lentišku (pistacia lentiscus var. Chiu), nevysokého stálezeleného stromu. Jedná se o čistě přírodní surovinu, která se používá ve farmacii, medicíně, jako přísada potravin a kosmetických přípravků.

Masticha je tradiční starověká žvýkačka, odsud také pochází její jméno.

Aktuálně se masticha využívá kvůli své účinnosti pro normální činnost zažívacího systému. Vědecké studie se zabývají její účinností při léčbě helicobacter pylori, refluxu jícnu a dalších zažívacích problémů. Věnují se i jejímu efektu pro snížení krevního tlaku a stabilizace poměru cholesterolu.

Unikátnost mastichy

Přestože řečík lentišek roste v celé oblasti Středomoří, účinná masticha se získává pouze v jižní části ostrova Chios. Unikátní podmínky této oblasti a účinnost zdejší pryskyřice ovlivnily výrazně historii i kulturu ostrova. Ve středověku se často měnili vládci a o ostrov se bojovalo. Produkce mastichy byla kontrolovaná a organizovaná, což vyústilo i v současnou situaci, kdy originální Chios mastichu produkuje monopolně místní asociace pěstitelů.

Mastichové produkty

Při nákupu mastichy dbejte na autorizaci výrobce mastichy a na originálnost suroviny, zejména u potravinových doplňků - mastichových kapslí.

Mastichové výrobky koupíte v lékárnách, bio obchodech, v drogeriích dm a v různých e-shopech.

 

Hledáte mastichu Masticlife?

 
 
  

Hledáte semináře a kurzy? Vybírejte na notiavzdelavani.cz