DYLAN: 100 PÍSNÍ A FOTOGRAFIÍ

Na podzim roku 2016 Notia iniciovala a poté i podpořila druhé vydání publikace Dylan 100 písní a fotografií nakladatelství Volvox Globator.

Může pro vás být básníkem, zpěvákem, superstar, legendou, vzpomínkou...
Pokud je pro vás Bob Dylan jakkoli významný, jistě oceníte knihu textů jeho písní.
My ji oceňujeme natolik, že jsem se postarali o její další vydání.

Začalo to touhou

Pokud jste si v létě 2016 chtěli koupit knihu českých překladů Dylanových textů, museli jste být trpěliví při procházení nabídek antikvářů, museli jste být pohotoví předložit přijatelnou nabídku a  také dost rychlí při realizaci obchodu. Abyste takovou knihu získali, museli jste ji hodně chtít a ještě k tomu mít trochu štěstí.

S neobchodním pohledem na knižní trh by se dalo očekávat, že určité trvalky a klenoty budou na pultech vždy k mání. Není to tak. Nemůžete se jen tak vypravit do obchodu a očekávat, že dostanete třeba F. L. Věka nebo Hledání ztraceného času nebo Na cestě. Dokonce ani tu Babičku si nekoupíte, pokud nedávno nevyšla, nebo pokud na ní nenatrefíte při výprodeji. Takže očekávat vždy dostupné překlady textů nějaké zpěváka je úplná naivita.

Pokračovalo nápadem

A protože v edičních plánech českých nakladatelství pro rok 2017, ani v jejich dlouhodobějších plánech nebyla žádná nová publikace Dylanových textů (to ještě nikdo netušil, že B. D. dostane Nobelovu cenu), rozhodli jsme se iniciovat a finančně podpořit nové vydání Dylan: 100 písní a fotografií v nakladatelství Volvox Globator.

Není to právě tvůrčí přístup, pro někoho je to jen recyklace, ale pokud jste čekali pokračování příběhu ve stylu "stáhli jsme texty z bobdylan.com, přeložili je a na průklepácích vyprodukovali samizdat", přeceňujete nás a navíc jste pravděpodobně formováni realitou 80. let minulého století.

A skončilo za zpěvu Patti Smith

Ve Volvox Globator udělali vše, k čemu se zavázali, a rychle vyprodukovali nové provedení knihy. Téměř ve stejnou chvíli, kdy Patti Smith v roli Dylanova vyslance na Nobelův ceremoniál říkala "I'm sorry, I am so nervous" na omluvu výpadků při zpěvu A Hard Rain's A-Gonna Fall, my jsme už nervózní nebyli a po kancelářích jsme skládali obsah právě dovezených palet knih. Právě včas, abychom všem našim zákazníkům stihli knihu jako vánoční dárek doručit.

Koupit knihu
DYLAN 100 PÍSNÍ A FOTOGRAFIÍ

OBJEDNAT →

Blanická 553/16, Praha 2, 120 00

t: +420 274782410, e: notia@notia.cz

 

DYLAN: 100 PÍSNÍ A FOTOGRAFIÍ

DYLAN: 100 PÍSNÍ A FOTOGRAFIÍ

DYLAN: 100 PÍSNÍ
A FOTOGRAFIÍ

DYLAN: 100 PÍSNÍ
A FOTOGRAFIÍ